
.2NSLWS
M2 SPLIT L/W SST RoHS
Alternate Codes: .2NSLWS/127B, 21-185787-02, 21-185787-02 REVA, BN672 M2
DIN127B
Pricing per Unit
| 1-249 pcs | 250-499 pcs | 500-999 pcs | 1000-2499 pcs | 2500-4999 pcs | Call For |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.201 | $0.120 | $0.100 | $0.082 | $0.072 | Larger Quantities |
In Stock
Maximum stock already in cart
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Plain |
| Units | Metric |
| Nominal Diameter | 2.00 mm |
| Recommended For Screw Size | M2 |
| OD | 544 |
| ID (Min.) | 2.05 mm |
| OD (Max.) | 4.18 mm |
| ID (Max.) | 2.20 mm |
| Thickness (Min.) | 0.51 mm |
| Brand | VARIED |
| Type | Split Lock Washer |
| Additional Industry Cross Reference | 92148A050 |
| RoHS | Compliant |
| Meets (Standard) | ASME B18.21.2M |
| Outside Diameter (Max.) | 4.18 mm |
| Inside Diameter (Min.) | 2.05 mm |
FAQs
Find answers to common questions about our checkout process, shipping options, and return policies
Still have questions?
We're here to help you! Click below to contact an Olander representative.
Contact Us Now