
.10CLNTS
M10-1.5 NYLON INSERT LOCKNUT SST RoHS
Alternate Codes: N/A
M10-1.5 Nyon Insert LockNut DIN985 Stainless Steel RoHS
Pricing per Unit
| 1-99 pcs | 100-249 pcs | 250-499 pcs | 500-999 pcs | 1000-2499 pcs | Call For |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.629 | $0.400 | $0.368 | $0.339 | $0.286 | Larger Quantities |
In Stock
Maximum stock already in cart
| Thread Size | M10x1.5 |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Plain |
| Units | Metric |
| Thread Type | Metric Coarse |
| Nominal Diameter | 10.00 mm |
| Head Side Height | 6.50 mm |
| Brand | VARIED |
| Type | Nylon Insert Locknut |
| Additional Industry Cross Reference | 93625A350 |
| RoHS | Compliant |
| Head Thickness (Min.) | 10.00 mm |
| Width Across Flat (Min.) | 16.00 mm |
FAQs
Find answers to common questions about our checkout process, shipping options, and return policies
Still have questions?
We're here to help you! Click below to contact an Olander representative.
Contact Us Now