
.3C7H6FS
M3-.5 X 7 X 6mm HX STDF SST RoHS
Alternate Codes: N/A
M3-.5 X 7 X 6mm Hex Female Standoff Stainless Steel RoHS
Pricing per Unit
| 1-49 pcs | 50-99 pcs | 100-249 pcs | 250-499 pcs | 500-999 pcs | Call For |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.924 | $1.480 | $1.203 | $1.069 | $0.962 | Larger Quantities |
In Stock
Maximum stock already in cart
| Thread Size | M3x0.5 |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Plain |
| Units | Metric |
| Thread Type | Metric Coarse |
| Nominal Diameter | 3.00 mm |
| Width Across Flat | 6.00 mm |
| Brand | VARIED |
| Type | Hex Female Standoff |
| Length | 7mm |
| RoHS | Compliant |
FAQs
Find answers to common questions about our checkout process, shipping options, and return policies
Still have questions?
We're here to help you! Click below to contact an Olander representative.
Contact Us Now