
10F100THDS
10-32 X 1 TRIM HX SST RoHS
Alternate Codes: 92314A833
10-32 X 1 TRIM Hex Head Stainless Steel RoHS3
Pricing per Unit
| 1-99 pcs | 100-249 pcs | 250-499 pcs | 500-999 pcs | 1000-2499 pcs | Call For |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.416 | $0.219 | $0.173 | $0.160 | $0.134 | Larger Quantities |
In Stock
Maximum stock already in cart
| Thread Size | 10-32 |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Plain |
| Units | Inch |
| Thread Type | Unified Fine Thread (UNF) |
| Nominal Diameter | 0.190in |
| Head Type | Hex |
| Brand | VARIED |
| Type | Trimmed |
| Width Across Flat (Max.) | 0.312in |
| Width Across Flat (Min.) | 0.305in |
| Total Length | 1.00in |
FAQs
Find answers to common questions about our checkout process, shipping options, and return policies
Still have questions?
We're here to help you! Click below to contact an Olander representative.
Contact Us Now