
2CANTBN
2-56 ACORN NUT BRASS NICKEL
Alternate Codes: N/A
2-56 ACORN NUT Brass NICKEL PLATED RoHS
Pricing per Unit
| 1-49 pcs | 50-99 pcs | 100-249 pcs |
|---|---|---|
| $4.243 | $3.264 | $2.652 |
Price is limited to stock on hand, if you would like to purchase more inventory, please call your Olander Inside Sales Representative at (800) 538-1500. We are happy to assist you!
In Stock
Maximum stock already in cart
| Thread Size | 2-56 |
| Material | Brass |
| Finish | Nickel |
| Units | Inch |
| Nominal Diameter | 0.086in |
| Brand | VARIED |
| Type | Acorn Nut |
| Width Across Flat (Max.) | 0.188in |
| Width Across Flat (Min.) | 0.180in |
FAQs
Find answers to common questions about our checkout process, shipping options, and return policies
Still have questions?
We're here to help you! Click below to contact an Olander representative.
Contact Us Now