
CFHC 832-10
CONCEALED HD STUD SST RoHS
Alternate Codes: M63540/4-15
CONCEALED Head STUD Stainless Steel RoHS3
$0.000 / EA
Price is limited to stock on hand, if you would like to purchase more inventory, please call your Olander Inside Sales Representative at (800) 538-1500. We are happy to assist you!
Out of stock
| Thread Size | 8-32 |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Passivated Astm A380 |
| Units | Inch |
| Thread Type | External 2A, ANSI B1.1 (6g ANSI/ASME B1.13M) |
| Brand | CAPTIVE FASTENERS |
| Type | Concealed Head Self Clinch Stud |
| RoHS | Compliant |
| Maximum Hole In Attach | 0.185in |
| Depth of blind hole (Min.) | 0.075in |
FAQs
Find answers to common questions about our checkout process, shipping options, and return policies
Still have questions?
We're here to help you! Click below to contact an Olander representative.
Contact Us Now