
Z12-1-K/EQUAL
BERG CAPTV SCR KNLED HD SST
Alternate Codes: Z12-1-K
BERG Captivated Screw Knurled Head Stainless Steel RoHS OVERALL LENGTH .259 INCH
Pricing per Unit
| 1-49 pcs | 50-99 pcs | 100-249 pcs |
|---|---|---|
| $2.028 | $1.560 | $1.268 |
Price is limited to stock on hand, if you would like to purchase more inventory, please call your Olander Inside Sales Representative at (800) 538-1500. We are happy to assist you!
In Stock
Maximum stock already in cart
| Thread Size | 4-40 |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Plain |
| Units | Inch |
| Thread Type | Unified Coarse Thread (UNC) |
| Head Height | 43473.000in |
| Head Diameter | 43469.000in |
| Brand | BERG/REXNORD |
| Thread Length | 0.187in |
| Shank Diameter | 0.072in |
FAQs
Find answers to common questions about our checkout process, shipping options, and return policies
Still have questions?
We're here to help you! Click below to contact an Olander representative.
Contact Us Now